• İzmir Atatürk Organize Sanayi
  • info@dorukyazilim.com.tr
  • Çalışma Saatleri: 9:00 - 18:00

Bizimle iletişime geçin!

Müşterimize her zaman yardımcı olmak için buradayız. Sorunuzu Cevaplamak İçin 7/24 Arayabilirsiniz.

+90 533-217-75-67

Üretim Otomasyon Çözümleri

 Doruk üretim otomasyon ile işletmenizin üretim sahasını dijitelleştirebilirsiniz. Otomasyon ile makinelerinizi , üretim hattınızı , personellerinizi 
sistematik bir platformda takip edebilir ve sayısal veriler karar destek sisteminizini sağlam temellere  dayandırabilirsiniz.
 
 
Uygulama iş emirlerinin oluşturulması ile başlamaktadır. Üretim İş emirleri istenirse ERP sisteminden entegre şekilde gelebilir istenirse manuel olarak uygulama içinden oluturulabilir.
Üretim iş emirleri sahada istenirse özel dizaynlar ile referans iş emri kağıtları ile takip edilebildiği gibi kioks ekranlardan kağıtsız olarak da takip edilebilir.
İş emirlerinde Mamül ya da yarımamül’ün tüm kendisine uygulanan operasyonel işlemleri, sipariş ya da proje bazlı üretimler için ek bilgiler yer almaktadır.
Üretimin iş emirleri karekod ya da barkod ile okutularak takip edilebilir.
İş istasyonları aynı zamanda birer masraf merkezi olarak tanıtılarak , personel  ile masraf merkezi eşleştirmeleri yapılabilmektedir.
Ürün Rota ,operasyon , istasyon tanımlamaları ERP ile entegre tanımlanabilir ya da uygulamadan açılabilir.
Ürün grubu – Rota eşleştirmeleri , Rota – Operasyon eşleştirmeleri , Operasyon – İstasyon eşleştirmeleri , Makina-Operasyon eşleştirmeleri yapılabilmektedir.
Üretim başlangıçları iş emirlerinin okutulması ile başlamaktadır.
Personel kendi kartını ve iş emrini okuttuğunda kendi iş istasyonunda bekleyen işler görüntülenmektedir.
Üretime başlayan personel kioks ekrandan iş emrine başlama emri verir , duruşları girişini yapabilir ve sonlandırabilir.
Üretimi devam eden operasyonlar rotaları takip etmekte ve anlık olarak hangi müşteri siparişinin hangi aşamada olduğu bilgileri alınabilmektedir.
Üretim emri verilen makinelerdeki üretim miktarı, fire miktarı  dolayısı ile miktarsal verimlilik , çevrim süresi , kapasite verimliliği gibi verilerin anlık olarak alınarak ERP’nin karar destek sitemleri ile bütünleştik olarak ölçülebilmesi ve değerlendilmesini kapsamaktadır.
ERP Yazılımında oluşturulan iş emirlerini Planlama  ekrandan sürükle bırak yöntemiyle kolayca makinelere atar.
Makinelerin IO çıkışlarından Doruk Üretim otomasyonun tercih ettiği cihazlar ile entegre edilen sistem makine verilerin PLC kartları ile programlanarak verilerin okunmasını sağlamaktadır.
MES bilgilerinin değerlendirmesi Doruk Andon uygulamasına veri beslemesi yaparak üretimin izlenmesini sağlayabilir.
Oluşan Üretim, Duruş, Hız, Kalite verileri raporlanabilir.
Üretim İş emirlerinin Makinelere aktarımı sağlanabilir. Bu sayede anlık olarak iş emri ile verilen üretim emirlerinin kaç adedinin üretildiği, kaç adedinin fire olarak üretildiği bilgilerini makinelerden alınarak ERP sistemine üretim bildirimleri otomatik olarak yapılabilmektedir.
Tanımlanan arıza, duruş, verimsiz çalışma gibi olaylar, anında e-mail ve SMS yoluyla istenen kişilere uyarı olarak yollanabilir.